Profil Zaufany

1

ZAŁÓŻ KONTO

Profil zaufany to bezpłatny odpowiednik elektronicznego podpisu potwierdzonego certyfikatem kwalifikowanym, którego możesz swobodnie używać w kontaktach z administracją publiczną. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz rejestracyjny, podając między innymi swój numer telefonu, a po krótkiej wizycie w jednym z punktów potwierdzających, będziesz mógł kontaktować się z coraz większą liczbą instytucji publicznych, bez wychodzenia z domu.

Przekonaj się jakie to proste – Instrukcja Zakładania Konta

ZAREJESTRUJ KONTO
2

POTWIERDŹ PROFIL ZAUFANY

Jeśli posiadasz już konto profilu zaufanego, aby móc wykorzystać pełnię jego możliwości, udaj się do dowolnego Punktu Potwierdzającego z dowodem osobistym lub paszportem. Podczas zakładania konta, automatycznie wysyłany zostaje wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego, który możesz potwierdzić w dowolnym Punkcie Potwierdzającym w terminie do 14 dni.

ZNAJDŹ PUNKT POTWIERDZAJĄCY
3

WYBRANE SYSTEMY WYKORZYSTUJĄCE PROFIL ZAUFANY

ePUAP


PUE ZUS

CEiDG

 • W dniu 10 września 2016 r. został udostępniony nowy system informatyczny profilu zaufanego ePUAP. Został on wyodrębniony z systemu epuap.gov.pl. Wszystkie funkcjonalności związane z profilem zaufanym ePUAP zostały przeniesione do wydzielonego systemu.

  Oznacza to, że wszystkie dotychczasowe:
  • profile zaufane ePUAP,
  • wnioski o jego potwierdzenie,
  • punkty potwierdzające profil zaufany ePUAP,
  • usługi sieciowe (WebServices) profilu zaufanego ePUAP oraz
  • konta użytkowników ePUAP
  zostały przeniesione do nowego systemu, który jest w pełni zintegrowany z systemem epuap.gov.pl.

  Dla dotychczasowych właścicieli profilu zaufanego ePUAP oraz innych użytkowników epuap.gov.pl praktycznie nic się nie zmieni. Nadal będą mogli korzystać z profilu zaufanego ePUAP i wszystkich funkcjonalności ePUAP na dotychczasowych zasadach.

  Jedyna różnica, którą można zauważyć, to sposób logowania do epuap.gov.pl. Logowanie do epuap.gov.pl odbywa przy wykorzystaniu pz.gov.pl.

  pz.gov.pl to miejsce umożliwiające integrację systemów informatycznych administracji publicznej, która chciałyby wykorzystywać funkcjonalności Profilu Zaufanego ePUAP.